Dziecięce gry planszowe

„Dużą zaletą planszowych gier dla dzieci jest to, że często i rodzice
mają ochotę zagrać ze swoimi pociechami”

Jeszcze nie tak dawno, bo zaledwie w czasach dzieciństwa rodziców, nikt nie przypuszczał, ze komputer stanie się centrum rozrywki i zabawy. Mało kto przypuszczał, że komputer będzie służył nie tylko do pracy, nauki, czy skomplikowanych obliczeń, ale też do przyjemnego spędzania czasu, że niemal wyprze tradycyjne gry. A jeszcze mniej osób przypuszczało, że oprócz klasycznych gier komputerowych będzie można korzystać z ogromnej ilości darmowych gier dostępnych w sieci internetowej.
Podobnie jak kilkadziesiąt lat temu i dzisiaj gry dla dzieci są niezwykle popularne. Z tym, że tradycyjne gry planszowe czy karciane zostały zastąpione elektronicznymi odpowiednikami. Zamiast szukać gry gdzieś po pudełkach czy szafkach, rozkładać ją i grać w formie tradycyjnej, wystarczy udać się do popularnego „kompa”, tam małe klik i gra już otwiera się nam na monitorze. Nowoczesna technologia z ogromnym impetem wkroczyła na rynek gier dla dzieci. Mogłoby się wydawać, że tradycyjne i klasyczne gry z minionych lat nie mają najmniejszych szans z grami komputerowymi.

Dziecięce Gry Planszowe: AbecadłoNa szczęście ten czarny scenariusz nie do końca się sprawdził. Dzieci nadal darzą ogromną miłością gry planszowe w tradycyjnej postaci, zwłaszcza gdy dotyczą ulubionych bohaterów z bajek i filmów. Rodzice zaś cenią tradycyjne planszowe gry dla dzieci za bezpieczeństwo, rozwijanie wyobraźni, współpracy i rywalizacji z innymi (prawdziwymi) graczami. Wiedzą, że przy ich pomocy również można wspaniale się bawić. Ponadto dużą zaletą dziecięcych gier planszowych jest to, że często i rodzice mają ochotę pobawić się ze swoimi pociechami. Wspólna gra to nie tylko rodzinna rozrywka, ale także dobry sposób na budowanie rodzinnych więzi i uczenie dzieci, że jest alternatywa dla komputera, która wcale nie musi być nudna.

Dziecięce Gry Planszowe: Kubuś na GrzybobraniuTakie gry planszowe możemy dobrać stosownie do wieku. Mając to na uwadze musimy wiedzieć, że gry dla dzieci w wieku 3 lat będą za trudne dla dwulatków, zaś sześciolatkowie szybko znudzą się grami dla czterolatków. Oczywiście należy też pamiętać, że niezależnie od wieku jest wiele gier, które będą służyć naszym pociechom nie tylko do gry, ale i do zabawy przez długi czas. Oprócz podziału wiekowego możemy rozróżnić także: gry edukacyjne – czytanie, liczenie, pamięciowe, logiczne (Pluszaki Rozrabiaki, Abecadło, Puzzle Ortograficzne); gry i zabawy ruchowe (Twister, Wygibajtus); gry przygodowe (Grzybobranie, Chińczyk), labirynty, quizy i zręcznościowe. Wybór jest ogromny – w zależności od predyspozycji i zainteresowań dziecka, a warto wybierać tylko dobre gry!

Autor: BobiBobi
Więcej:

Gry dla dziewczyn

Gry dla dziewczyn