GRY DLA DZIECI - DARMOWE GRY - ZABAWY DLA DZIECI

Hokej na Lodzie

Ocena gry:

0
/10 (liczba ocen:
0
)

Hokej na Lodzie (Accurate Slapshot) – gra dla dzieci w której tak jak w prawdziwym hokeju strzelamy gole do małej brameczki przy pomocy krążka i kija.

W prawdziwym hokeju na lodzie grają oczywiście zawodnicy, którzy próbują sobie nawzajem „wydrzeć” krążek, aby móc go posłać w stronę bramki przeciwnika. Zaś w tej grze mamy tylko krążek, kij i bramkę, która umieszczona jest w bardzo różnych miejscach i to jest właśnie to utrudnienie. Dodatkowo na drodze do bramki stają różne przeszkody dzięki czemu musimy się czasem bardzo natrudzić aby posłać krążek wprost między słupki. Ale gdy już się to uda to uczucie jest wspaniałe – można się poczuć jak na meczu;).

Na strzelenie bramki mamy nieokreśloną ilość prób, jednak lepiej zrobić to wcześniej – wtedy dostaniemy więcej punktów. O tym jak długo nie możemy strzelić bramki informuje nas ilość strzałów Shots oraz bonusowe gwiazdki u góry ekranu. Gwiazdka znika nam nie tylko wtedy gdy nie strzelimy gola, ale też gdy na przygotowanie do strzału schodzi nam zbyt wiele czasu – wtedy gwiazdka znika powoli.

Sterowanie – przy pomocy myszki. Klikamy na krążek, ustawiamy siłę strzału i kierunek, uwzględniamy przeszkody i strzelamy.

Sport dla chłopców – Hokej na lodzie przez wzgląd na swą specyfikę (walka, odpychanie przeciwnika, używanie siły) należy do sportów częściej uprawianych przez chłopców niż przez dziewczyny. Oczywiście w hokeja grają również panie, ale zdecydowanie popularniejszy jest hokej panów np. słynna liga NHL.
W wielu krajach chłopcy już w bardzo młodym wieku często trenują ten sport właśnie w taki sposób jak w naszej grze. Wystarczy ustawić bramkę (może być narysowana na ścianie), zaopatrzyć się w krążek (może być ciężka piłeczka) i kij – z tym już może być gorzej i lepiej w tej kwestii poprosić np. tatę lub dziadka – na pewno zrozumieją i pomogą;) i już można trenować celnoœć i siłę strzałów.

Miłej gry i wielu pięknych goli!
BobiBobi

Kategorie Gier
Zagraj także w podobne gry dla dzieci w kategoriach: Gry dla Chłopców, Gry Fizyczne, i Gry Sporty Zimowe