GRY DLA DZIECI - DARMOWE GRY - ZABAWY DLA DZIECI

Domino

Ocena gry:

6.00
/10 (liczba ocen:
1
)

Domino (Domino Preasure) – to gra logiczna, ale musimy się tutaj także wykazać zręcznością. Gra jest prosta – mamy ułożone domino a na jego końcu pomidorka:). Tak tutaj jak i w tradycyjnym dominie przewracamy 1 klocek (pierwszy) i reszta już leci: 1-szy przewraca 2-gi, 2-gi przewraca 3-ci itd… Trzeba z takiego miejsca rozpocząć zbijanie klocków aby zbić (przewrócić) wszystkie albo przynajmniej jak najwięcej.

Dodatkowym utrudnieniem w grze jest ograniczenie czasowe – musimy wykazać się refleksem wybierając klocek, który ma rozpocząć przewracanie reszty. Wybieramy klocek – klikając na niego.

Na początku gry Time mamy 20 sekund. Jeśli trafnie i szybko wytypujemy rozpoczynający klocek możemy dostać bonus w postaci dodatkowych sekund. Np.:

Well done! +7 sec – dostajemy dodatkowe 7 sekund, które możemy wykorzystać w następnej planszy, ale razem nie możemy mieć więcej sekund niż 20.

Ale jeśli źle wytypujemy klocek zaczynający wtedy na planszy zostaną nie zbite klocki. Tyle ile ich zostanie tyle stracimy sekund. Np.:

Remain 5 pieces! – czyli tracimy 5 sekund z naszego czasu Time.

Jeśli zupełnie skończy nam się czas TIME następuje koniec gry GameOver. Wtedy klikamy Click i Quit.

Click – Aby rozpocząć grę klikamy w pomidorka,

Stage – oznacza numer planszy,
Quit – Koniec gry,
Time 20/20 – czas jaki mamy na pokonanie STAGE’a czyli planszy.
Pass (3 pomidorki) – kiedy klikniemy na jeden z pomidorków plansza sama się rozwiąże a my zyskamy czas – radzę używać przy naprawdę „ciężkich” planszach.

Życzę powodzonka i miłej zabawy! BobiBobi

Kategorie Gier
Zagraj także w podobne gry dla dzieci w kategoriach: Gry Logiczne