GRY DLA DZIECI - DARMOWE GRY - ZABAWY DLA DZIECI

Ubieranka Koszyczek Wielkanocny

Ocena gry:

0
/10 (liczba ocen:
0
)

Ubieranka Koszyczek Wielkanocny (Easter Basket Dress Up) – to Wielkanocna zabawa dla dzieci, w której przystrajamy świąteczny koszyczek. Do tej wirtualnej „święconki” włożysz co zechcesz. Wystarczy kliknąć i przeciągnąć do koszyczka: jaja – pisanki, plony rolne, kurczaczki, kaczuszki i inne. Nie może zabraknąć także Wielkanocnego Zająca czekoladowego lub z cukru – to co dzieci lubią najbardziej. Tu akurat nie mamy baranka, ale mam nadzieję, że nie zabraknie go w Waszym koszyczku.
Do prawdziwego Koszyczka Wielkanocnego oprócz ugotowanych jaj i baranka z cukru można włożyć także: kiełbaskę, szyneczkę, masełko, chrzanik, sól, pieprz i ocet. Wszystko włożone do pięknie przystrojonego koszyczka tzw. barwinkiem i nakryte białą serwetą.

A specjalnie dla Was przy okazji tej zabawy kilka rzeczy związanych ze Święconką właśnie. Święconka kojarzy nam się z koszyczkiem, a tak naprawdę jest to nazwa tego, co jest święcone, a więc pokarmów znajdujących się w koszyczku. Obecnie w wielu miejscowościach święcenie potraw odbywa się nie wewnątrz, a przed kościołem, gdzie na wystawionych stołach na czas obrzędu wierni pozostawiają koszyki. Pokarmy wchodzące w skład święconki zawierają jaja (symbol nowego życia) w postaci kolorowych pisanek, kraszanek; baranka (dawniej formowanego z masła lub ciasta) w specjalnych formach, później cukrowego i z chorągiewką z napisem Alleluja lub z czekolady, a symbolizującego zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa; sól kuchenną (która miała chronić przed zepsuciem); chleb, wędlinę, chrzan, pieprz, ciasta świąteczne. Koszyczek, najczęściej z wikliny, przystraja się listkami bukszpanu.

Sterowanie – przy pomocy myszki.

Drogie Dzieci mam nadzieję, że i Wasze koszyczki będą pięknie wyposażone i przystrojone:)

Miłej zabawy przy strojeniu koszyczka i Wesołych Świąt życzy Wam BobiBobi

Kategorie Gier
Zagraj także w podobne gry dla dzieci w kategoriach: Gry Dekorowanki, Gry Wielkanocne, i Zabawy dla Dzieci