GRY DLA DZIECI - DARMOWE GRY - ZABAWY DLA DZIECI

Eskimos

Ocena gry:

0
/10 (liczba ocen:
0
)

Eskimos (Eskimo) A teraz coś na ochłodę dla wszystkich, którym jest za gorąco:). Przenieś się wraz z tytułowym Eskimosem na śnieżną, skutą lodem Arktykę. Tam czeka na Ciebie wiele łamigłówek w których głównym zadaniem jest dostać się do domku naszego Eskimosa czyli popularnego Igloo*. Czy uda mu się dotrzeć do swojego śniegowego domku? Wszystko w Twoich rękach.

Startujemy. A zatem: Aby zacząć grę kliknij znane dobrze Start Game i zapoznaj się z instrukcją obrazkową, następnie przejdź do pierwszego levelu tej wciągającej gry dla dzieci. Nasz lodowy bohater po każdej z plansz może chodzić (biegać) i przenosić lodowe bloczki. I na tym właśnie polega cała zabawa w tej grze – musimy przenieść bloczki w odpowiednie miejsca tak aby utorować sobie drogę wprost do domku Igloo. Eskimos ma także skoku – ale (to ważne) tylko o jeden stopień!. W niektórych (zwłaszcza początkowych) poziomach poradzimy sobie szybko i sprytnie, bez zastanawiania, jednak są też takie poziomy gdzie trzeba będzie mocniej ruszyć głową bo jeden błąd może nas kosztować zniweczenie pracy, którą już włożyliśmy.

Sterujemy – przy pomocy strzałek klawiatury.
W lewo / w prawo – chodzenie,
W górę – skok,
W dół – chwytanie / puszczanie bloczku lodowego.

Igloo* – to nic innego jak „dom ze śniegu” czy też „dom z lodu”. Takie lodowe domki budowano na Arktyce i Grenlandii gdzie od wieków służyły głównie jako schronienie dla myśliwych podczas zimowych polowań, a także sezonowe domy dla jednej lub kilku rodzin. Prawdziwe Igloo składa się w pełni z bloków lodowo-śnieżnych, które połączone ze sobą przybierały formę kopuły w kształcie przypominającej trochę „podwyższonego” żółwia. Gdy takie bloki zaczęły się lekko na zmianę, a to topić, a to zamarzać domek stawał się bardziej szczelny. Źródło: Wikipedia.

Trzymajcie się cieplutko w tej zimowej zabawie!
BobiBobi

Kategorie Gier
Zagraj także w podobne gry dla dzieci w kategoriach: Gry Logiczne