GRY DLA DZIECI - DARMOWE GRY - ZABAWY DLA DZIECI

Małpka i Żabka

Ocena gry:

0
/10 (liczba ocen:
0
)

Małpka i Żabka to bardzo ciekawa gierka logiczna, w której zadaniem tytułowej Małpki jest upolować żabkę. Zadanie wcale nie jest łatwe gdyż nasza bohaterka musi wykazać się nie lada sprytem i logicznym myśleniem. Będzie jej zapewne łatwiej jeśli jej pomożemy tzn. pokażemy gdzie ma iść – a dojść ma do żabki.
W tym celu możemy przesuwać część elementów po planszy zważając jednak jak i gdzie je przesuwamy. Elementy ruchome (które możemy ruszyć z miejsca w którym są) to pienki i kamienie (pomarańczowe i niebiesko-szare) oznaczone numerkami. Te kamienie szare, które nie są oznaczone numerkami to sciany których nie możemy ruszyć i na dodatek jeśli dosuniemy do nich nasz kamień lub pienek ten także zmienia się w ścianę. Jeśli jednak ustawimy 2 identyczne (kolor, numerek) ruchome kamienie lub 2 pienki obok siebie wtedy obydwa znikną. A gdy je zlikwidujemy wtedy możemy przedostać się dalej.

Jeśli ciężko ci będzie rozwiązać pierwszą planszę nie przejmuj się – dalej bywają i łatwiejsze i trudniejsze plansze, a czeka ich w tej grze naprawdę sporo.

Sterowanie:
– przy pomocy klawiatury – sterując Małpką przesuwamy elementy po planszy.
Start – aby rozpocząć grę.
Restart – rozpoczęcie planszy od nowa,
Back Step – cofnięcie kroków (możemy cofnąć do 5 kroków wstecz),
Back – wyjście do Menu.

W menu możemy wpisać numer planszy w miejscu oznaczonym Level – Input Level Code i OK. Numer planszy posiada każdy z leveli – jeśli np. przerwiesz grę i nie chce ci się rozwiązywać jej od początku możesz zapamiętać lub zapisać sobie dany nr. planszy, wpisać go we wskazane miejsce i zacząć grę od tego momentu (danego levelu).

Miłej zabawy! Wasz BobiBobi

Kategorie Gier
Zagraj także w podobne gry dla dzieci w kategoriach: Gry Sokoban