GRY DLA DZIECI - DARMOWE GRY - ZABAWY DLA DZIECI

Gra w Statki Online

Ocena gry:

0
/10 (liczba ocen:
0
)

Gra w Statki Online (Battle Ship – The Beginning) – to dobrze znana, szczególnie starszym użytkownikom, gra strategiczna ze szkolnej ławy, która mam nadzieję spodoba się także młodszym użytkownikom BobiBobi. Jak grało się w tamtą bez komputerów? Bardzo prosto: przy pomocy kartki i ołówka lub długopisu – poniżej znajdziecie odnośnik „Gra w statki na papierze” – kliknij w niego a dowiesz się o wiele więcej o tej grze. Postaram się Wam wytłumaczyć jak to się dokładnie odbywa. Przedstawię także gotowe schematy do wydrukowania, aby móc grać we dwoje, bez komputera i na kartkach papieru – polecam! BobiBobi:).

Zobacz jak zagrać w tą grę bez komputera: Gra w statki na papierze

A teraz wróćmy do opisu przedstawionej tu wyżej Gry w Statki w wersji online. Jak można zauważyć jest ona mocniej wyposażona w atrakcje niż gra na kartce zaczynając od grafiki i animacji aż do dodatków takich jak szpiegowanie lub salwa armatnia. Tak jak w papierowej wersji podstawą jest rozmieszczenie naszych okrętów na planszy. Możemy rozmieszczać w pionie lub w poziomie w określonych miejscach – np. statki nie mogą się stykać. Istnieje także możliwość auto rozmieszczenia Auto deployment.
Następnie wybieramy dodatki – jeśli mamy wystarczającą ilość pieniędzy:
Barrel – mina naprowadzająca. Dzięki rozmieszczeniu ich na naszej planszy mamy możliwość wyśledzenia przeciwnika skąd do nas strzelano. Przeciwnik musi tylko trafić w jedną z beczek.
Salvo Shot – salwa armatnia czyli kilka strzałów naraz.
Fireball – kula armatnia, która jednym strzałem niszczy cały statek, co jest możliwe gdy przypadkowo w niego trafimy (jest to ciężkie zważywszy na ilość pól i rzadkość tej broni) lub gdy statek już się częściowo pali (co jest zdecydowanie łatwiejsze).
Thunder gun – mega broń podświetla losowo wybrany cały rząd wroga i jeśli jest tam statek to trafia go, a jeśli nie ma eliminuje cały rząd i tego rzędu nie musimy już sprawdzać. Tej broni używamy raz.
Spyglass – odsłania nam kilka pól naraz – zielone pola oznaczają statek, a czerwone Barrel czyli minę.

Na koniec levelu:
Victory oznacza, że wygraliśmy – zniszczyliśmy wszystkie wrogie obiekty i „płyniemy” dalej, a Defeat oznacza przegraną – to nasz wróg był szybszy w odnalezieniu naszych jednostek.

Sterowanie – przy pomocy myszki. Na początku rozmieszczamy okręty na planszy klikając i przeciągając je w odpowiednie miejsce (obracamy – powtórnie klikając). W grze wybieramy pole na terytorium wroga i kliknięciem powodujemy atak na to pole.

Miłego i celnego trafiania!:) BobiBobi

Kategorie Gier
Zagraj także w podobne gry dla dzieci w kategoriach: Gry Strategiczne i Gry Strzelanki